Yükleniyor

Akşehir’in Yüzünü Güldüren İhracatçı Firmaların Başarı Hikayeleri

HABERLER


Akşehir’in Yüzünü Güldüren İhracatçı Firmaların Başarı Hikayeleri
Akşehir’in Yüzünü Güldüren İhracatçı Firmaların Başarı Hikayeleri

Mehmet Mırçık tarafından 1998 yılında kurulan Efor Makina; müşteri istekleri doğrultusunda geliştirdiği ve yüksek kalitede ürettiği gıda makinelerinin kurulumunu da yaparak, ürünlerin kullanımı sırasında verdiği her türlü teknik destekle, tam 20 yıldır yüzde yüz müşteri memnuniyeti sağlıyor.
 
Susam, helva, lokum, pudra şekeri, pişmaniye ve tahin makineleri, reçel kazanları ve meyve seçme bantları üretimini; 1000 m2’si kapalı, 600 m2’si açık toplam 1600 m2 alanda 12 çalışanıyla gerçekleştiren firma, üretiminin yüzde 70’ini ihraç ediyor. İhracat portföyünde Rusya’dan ABD’ye, Almanya’dan Fas, Tunus, Mısır, Nijerya gibi Afrika ülkelerine, Kazakistan ve Türkmenistan’a kadar yaklaşık 50 ülkeden alıcısı bulunan Efor Makina’nın kurucusu Mehmet Mırçık; oğullarının da desteğini alarak geliştirdiği detaylı sektörel bilgi analizi ve çözümleme odaklı bilgi alışverişi ile bu sonuca ulaştıklarını söylüyor.
 
Gıda makineleri imalatında en iyi marka krom ve elektrik aksamlarını kullandıklarını belirten ve ilkelerini ‘’Babadan oğula geçtiğine inandığımız ticari ahlak, işine sadakat, müşterimize karşı ise özveridir.’’ şeklinde ifade eden Mehmet Mırçık’ın, Türkiye’nin isminin dış pazarlarda zedelenmemesi adına sektörle ilgili bir de önemli uyarısı var. Mırçık, fiyatı düşürmek amacıyla düşük kalite malzeme kullanılarak yapılan üretimin, ihraç edilen Türk ürünlerinin yurt dışında yanlış tanınmasına yol açacağını vurguluyor ve Türk ihraç ürünlerinde kalitenin düşük olduğu yönünde oluşabilecek bir algıyı yıkmanın çok zor olacağının ve ihracat gelirimizi baltalayacağının altını çiziyor.
 
Profesyonel yaklaşım ve ilk günün heyecanıyla üretimine devam eden Efor Makina’ya, ihracat portföyünü geliştirme yolunda başarılar diliyoruz.
Kaynak: http://www.pervasiz.com.tr/guncel/efor-makina-h18892.html

03-12-2018

DİĞER HABERLER


Efor makina yeniliklerle çığır açıyor
20-10-2018
1998’den bu yana tahin, helva ve lokum makinaları imalatı yapan Efor Makina yeni ürettiği mağaza tip
Efor Makine Gıda Fuarına Katıldı
04-5-2018
Akşehir’de tahin, lokum, susam, şeker, reçel ve pekmez üretimi için makine imalatı yapan Efor Makine
Efor Makine Üretim Kapasitesini Artırıyor
00-0-0000
Efor Makine Üretim Kapasitesini Arttırıyor makine üretimi üzerine faaliyet gösteren Efor Makine üret
Metin Boztoprak, Efor Makinayı Ziyaret Etti
00-0-0000
Boztoprak Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. sahibi Metin Boztoprak dün Efor Makina’yı ziyaret etti.
HİNDİSTAN’DAN EFOR MAKİNA’YA ZİYARET
00-0-0000
Akşehir için gurur kaynağı olan EFOR MAKİNA Tahin-Pekmez-Lokum ve Susam kavurma Gıda makinaları imal