Yükleniyor

Efor Makine Üretim Kapasitesini Artırıyor

HABERLER


Efor Makine Üretim Kapasitesini Artırıyor
Efor Makine Üretim Kapasitesini Artırıyor
Efor Makine Üretim Kapasitesini Arttırıyor makine üretimi üzerine faaliyet gösteren Efor Makine üretim kapasitesini artırıyor

Firma Sahibi Mehmet Mırçık, “2001 yılında ihracat yapmaya başladık. Ürettiğimiz makinelerin yüzde 60’ını ihraç ediyoruz. Ağırlıklı olarak ihracat yaptığımız ülkeler Tunus,Fas,Cezayir,Nijerya Etiyopya, Sudan,Türkmenistan,Özbekistan ve Kazakistan. Efor Makine olarak önümüzdeki beş yıl içerisinde üretim kapasitemizi artırarak Avrupa ülkelerine de ihracat yapmayı hedefliyoruz.”dedi.
Türkiye’de makine imalatı yapan firmaların ürünlerinin kalitesini ön planda tutmaları gerektiğini ifade eden Mırçık, “Türk ürünlerine karşı oluşmuş olan güven, bozuk mal gönderen firmalar yüzünden zedeleniyor, bu konuda yapılacak denetimlerin artması gerekiyor. Kaliteden ödün verilirse dünya piyasasında Çin üretimi malları gibi algılanmaktan kurtulamayız dedi. Ayrıca kaliteli üretilen ürünler sayesinde ülke olarak dünyada ki ekonomik krizlerden etkilenmeyiz.”şeklinde konuştu.
Türk üreticisinin aktif olduğunu, Türk iş adamlarının yeni yatırımlarda Avrupalı üreticilere göre daha başarılı olabileceğini düşündüğünü belirten Mırçık, “Çin,Rusya, İran gibi ülkelerle rekabet halindeyiz. Ancak geçtiğimiz dönemde 5 milyon dolarlık ihracat yaptık ve her geçen yıl hedefimizi büyüttük.”dedi.İşletmemizdeki ar-eg çalışmaları sonucunda kuru sistem susam kabuk soyma makinesi üretimini 2017 yılı sonlarında ise başarılı bir şekilde piyasaya girmiştir diye belirtti.  

00-0-0000

DİĞER HABERLER


Efor makina yeniliklerle çığır açıyor
20-10-2018
1998’den bu yana tahin, helva ve lokum makinaları imalatı yapan Efor Makina yeni ürettiği mağaza tip
Efor Makine Gıda Fuarına Katıldı
04-5-2018
Akşehir’de tahin, lokum, susam, şeker, reçel ve pekmez üretimi için makine imalatı yapan Efor Makine
Metin Boztoprak, Efor Makinayı Ziyaret Etti
00-0-0000
Boztoprak Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. sahibi Metin Boztoprak dün Efor Makina’yı ziyaret etti.
HİNDİSTAN’DAN EFOR MAKİNA’YA ZİYARET
00-0-0000
Akşehir için gurur kaynağı olan EFOR MAKİNA Tahin-Pekmez-Lokum ve Susam kavurma Gıda makinaları imal